Google Fotoğraflar yeni özelliği ile faturalarınızı takip ediyor!

Teknoloji devi Google, kullanıcılarının faturalarını kaçırma endişelerine son verecek yeni bir özellikle Google Fotoğraflar deneyimini zenginleştiriyor. Yapay zekâ destekli bu özellik, kullanıcıların fatura veya dokümanlarının fotoğraflarını çektiklerinde üzerinde bulunan tarih bilgisini tanıyarak önemli takvim hatırlatıcıları oluşturabiliyor.

Kullanıcılar, Google Fotoğraflar uygulamasında bir fatura veya belgenin fotoğrafını çektiklerinde ekranın alt kısmında üç farklı seçenekle karşılaşacaklar. Bu seçenekler, “Lens”, “Metni Kopyala” ve “Hatırlatıcı Kur” olarak kendisini göstermiş olacak. Bu yeni özellikle birlikte “Hatırlatıcı Kur” seçeneğini tercih eden kullanıcılardan Google Fotoğraflar, Takvim uygulamasına erişim izni isteyecek.

Google Fotoğraflar yeni özelliği ile faturalarınızı takip ediyor!

Erişim izni verildiğinde, kullanıcılar faturanın hatırlatılmasını istedikleri tarihi seçebilecekler. Seçilen tarih geldiğinde, Google Fotoğraflar otomatik olarak faturanın görselini pop-up şeklinde hatırlatarak kullanıcıları ödemelerini zamanında gerçekleştirmelerine yardımcı olacak.

Bu yenilik, kullanıcıların günlük yaşantılarını daha kolay ve düzenli hale getirmelerine yardımcı olmak adına Google’ın yapay zekâ ve uygulama entegrasyonunu bir adım daha ileri taşıyor. Artık unutulan faturalar veya son ödeme tarihleri, kullanıcıları için bir endişe olmaktan çıkıyor, çünkü Google Fotoğraflar onlara hatırlatıcı bir el uzatıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x